Neieved mūs kārdināšanā

5 Sep

Kārdinājums ir viens no spēcīgākajiem stimuliem un var sagraut pat vislabāko apņemšanos. Lai tas nenotiktu, ir svarīgi savā dzīvē izveidot stingru pamatu uz kā stāvēt. Vieniem tā ir reliģija, citiem morāles normas, taču diemžēl ir liela daļa sabiedrības, kurai nav šāda stingra pamata un dzīve iet kā pa viļņiem.

Kārdinājumi mūsu dzīvē netrūkst – dzimumattiecības, viegla peļņa, ātrs kredīts, azartspēles. Visi šie kārdinājumi balstās uz cilvēka dabu un ļauj mums rīkoties ātri, nerēķinoties ar sekām. Ir situācijas, kad tas ir vajadzīgs un katram kārdinājumam ir arī savs racionāls pielietojums, bet ne vienmēr. Dzimumattiecības ir vajadzīgas, lai dzimtu bērni, bet pieejot tām vieglprātīgi var tikt sagrauti likteņi un enerģija iztērēta nelietderīgi. Viegla peļņa būtu lieliska, taču diemžēl ir saistīta ar lielu risku un neizdošanās iespēja ir krietni augstāka nekā potenciālie panākumi. Ātrs aizdevums var šķist noderīgs, bet to neatmaksājot noteiktajā termiņā ir jārēķinās ar nopietnām sekām un liekiem papildus izdevumiem. Šo sarakstu varētu turpināt, taču ir skaidrs, ka izaicinājumi ir dažādi un mūsu rīcībai katrā konkrētā situācijā var būt ietekme uz visu turpmāko dzīvi.

Pretošanās kārdinājumiem nav neiespējamā misija. Ideālā gadījumā jau no mazotnes ir jābūt ieliktam noteiktam pamatam. Ja tas nav izdarīts, viss nav zaudēts, taču būs jāpieliek lielāki pūliņi. Pirmkārt, izvairieties no kārdinājumiem. Neapmeklējiet vietas, kas tos piedāvā, nelasiet presi vai vietnes, kurās sastapsieties ar šādu informāciju. No visa nav iespējams izvairīties, jo informācija mūsdienās spiežas virsū no visām pusēm, taču var mēģināt izdarīt pietiekami daudz, lai varētu teikt, ka ir darīts viss iespējamais. Ātrie aizdevumi tiek reklamēti uz katra stūra, taču tas nenozīmē, ka tie ir jāizmanto. Aizņemties var 15 minūtēs, taču arī izrakt ar ekskavatoru bedri mājas pagalām arī ir iespējams, bet mēs to nedarām. Izmantojiet pakalpojumus, kas Jums ir vajadzīgi un nepaļaujieties uz reklāmu solījumiem.

Panākumi neizpaliks, ja kārdinājumam pretī liksiet, ko citu – pozitīvāku. Tikai ar noliegumu nevar iztikt, jo enerģijai ir kaut kur jāizpaužas.

Ja Jums ir kāda atkarība, lieciet tai pretī pozitīvu ieradumu. Jā, sākotnēji tas var likties, ka tēlojat, bet tas nav slikti. Prāts ne vienmēr spēj atšķirt patiesību no teātra. Iedzīviniet labus ieradumus savā dzīvē un laika gaitā tie kļūs par dabīgu Jūsu ikdienas sastāvdaļu. Mantkārīgiem cilvēkiem ir labi praktizēt palīdzību citiem un ziedošanu. Tas nebūs ierasti, taču liks justies labāk.

Palīdzot citiem, Jūs palīdzēsiet arī sev un tas pats par sevi jau būs pietiekami liels atalgojums.

Atcerieties, ka šis ķermenis nav mūžīgs, taču savā būtībā Jūs esat mūžīgas būtnes un mēs visi savā starpā esam saistīti. Nodarot pāri citiem, Jūs nodarāt pāri arī paši sev un sekas jutīsiet tuvākā vai tālākā nākotnē.

Galvenais secinājums – mēs nevaram uzvarēt ļauno ar ignoranci, bet varam to uzvarēt liekot pretī labo. Mīlestība vienmēr ir stiprāka par ļaunumu. Ja tā nebūtu, arī mēs šeit nebūtu un nevarētu lasīt šīs rindas.