Kā palīdzēt citiem Ziemassvētkos

10 Dec

Ziemassvētki ir svētki, kurus gaida gan lieli, gan mazi. Mazākie gaida dāvanas, lielākie gaida ģimenes tikšanos un kopā būšanu Ziemassvētku eglītes un svecīšu pavadībā. Kļūstot pieaugušākiem aizvien mazāka kļūst dāvanu nozīme, jo visu, ko esam gribējuši vai, kas šķitis vajadzīgs esam iegādājušies, bet bez citām lietām varam gluži labi iztikt. Pats vērtīgākais, ko varam citiem dot Ziemassvētkos ir sava uzmanība, silts vārds, apskāviens. Cilvēcisks siltums ir vajadzīgs visiem, neatkarīgi no viņu sociālā vai materiālā statusa. Pat tie, kas to neapjauš ir laimīgi, ja kāds viņus apskauj un iespējams, ka tieši šis apskāviens kļūst par pavērsiena punktu viņu dzīvē, liekot mainīt prioritātes un pievērsties citām, patiesām vērtībām.

Tu vari palīdzēt Ziemassvētkos tiem, kam dzīvē ir paveicies mazāk, apciemojot viņus. Jā, tas prasa uzdrīkstēšanos un iziešanu ārpus savas komforta zonas. Tajā pašā laikā pilnīgi viss, kas dzīvē ir vērtīgs prasa zināmu piepūli. Jā, iespējams, svarīgākās lietas mēs iegūstam bez piepūles, taču tā ir tikai ilūzija. Viss, kas ar mums notiek ir iepriekšējo darbību sekas. “Ko sēsi, to pļausi”. Ja Tev dzīvē ir paveicies vairāk kā citiem, iespējams, ir pienācis laiks piecelties un sniegt palīdzību arī citiem. Ziemassvētku periodā bērnu nami un veco ļaužu pansionāti saņem simtiem dāvanas ar saldumiem, bet pārējā gada laikā valda klusums un kāds par viņiem atceras tikai epizodiski. Šiem cilvēkiem nav vajadzīgas dāvanas, lai arī saldumi viņiem garšo. Viņiem ir vajadzīga tava fiziska klātbūtne un atbalsts.

Pārējā laikā, kad nevari doties ciemos, tu vari palīdzēt ar lūgšanu. Apsēdies, aizver acis, piesauc Jēzu vai Dievu un lūdz viņu palīdzību tiem, kam tā ir vajadzīga visvairāk. Vari sūtīt atbalstu un garīgo spēku arī individuāliem cilvēkiem vai sabiedrības grupām, valstīm. Lūgšana darbojas, jo mēs visi esam savstarpēji saistīti. Pamēģini un pasaule ap tevi pārvērtīsies.